2017-18 Türkiye Kupası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
2017-18 Türkiye Kupası
Turnuva detayları
Tarih 22 Ağustos 2017 - 9 Mayıs 2018
Takım 159
Turnuva istatistikleri
Oynanan maç 175
Atılan gol 523 (maç başına 2,99)
Gol kralı Kolombiya Hugo Rodallega (Trabzonspor)
(8 gol)

2017-18 Türkiye Kupası, Türkiye Kupası turnuvasının 56. organizasyonudur.

Statü Değişikliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Futbol Federasyonu, grup maçlarını kaldırıldığını ve bütün maçların eleme sistemiyle oynanacağını açıkladı.[1] Yeni statüde, takımlar beş eleme turunun ardından son 16 turu müsabakaları oynayacaktır. Çeyrek final, yarı final ve final eşleşmelerinin ardından kupa sahibini bulacaktır. İlk 4 tur ve final maçı tek maçlı eliminasyon sistemi, diğer turlar ise çift maçlı eliminasyon sistemi ile yapılacaktır.[2]

Maç tarihleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Kupası statüsü 8 Ağustos 2017 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Maçların oynanacağı tarihler ise aynı tarihte Türkiye Futbol Federasyonu sitesinden duyurulmuştur.[3]

Aşama Kura çekim tarihi Maç tarihleri Takım Sayısı
1.tur 15 Ağustos 2017 (2017-08-15) 22 Ağustos 2017 (2017-08-22) 42
2.tur 23 Ağustos 2017 (2017-08-23) 29-30-31 Ağustos 2017 (2017-08-31) 66
3.tur 7 Eylül 2017 (2017-09-07) 19-20-21 Eylül 2017 (2017-09-21) 92
4.tur 28 Eylül 2017 (2017-09-28) 24-25-26 Ekim 2017 (2017-10-26) 46
5.tur 2 Kasım 2017 (2017-11-02) 28-29-30 Kasım 2017 (2017-11-30) - 12-13-14 Aralık 2017 (2017-12-14) 32
Son 16 turu 15 Aralık 2017 (2017-12-15) 26-27-28 Aralık 2017 (2017-12-28) - 16-17-18 Ocak 2018 (2018-01-18) 16
Çeyrek final 19 Ocak 2018 (2018-01-19) 30-31 Ocak-1 Şubat 2018 - 6-7-8 Şubat 2018 8
Yarı final 27-28 Şubat-1 Mart 2018 - 17-18-19 Nisan 2018 4
Final 9 Mayıs 2018 (2018-05-09) 2

Takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

1.Tur
         Iğdır Aras Spor (Iğdır)          Kars 36 Spor (Kars)          Artvin Hopaspor (Artvin)          Serhat Ardahanspor (Ardahan)
         Mardin 47 Spor (Mardin)          Siirt İl Özel İdare (Siirt)          Yüksekova Bld. Spor (Hakkari)          Tatvan Gençlerbirliği (Bitlis)
         Muşspor (Muş)          Dersimspor (Tunceli)          Ağrı 1970 Spor (Ağrı)          62 Pertekspor (Tunceli)
         Arsinspor (Trabzon)          Yeni Orduspor (Ordu)          Modafenspor (İstanbul)          Edirnespor (Edirne)
         Ergene Velimeşe SK (Tekirdağ)          Erokspor (İstanbul)          Altınova Belediyespor (Yalova)          Bozüyük Vitraspor (Bilecik)
         TKİ Tavşanlı Linyitspor (Kütahya)          Kütahyaspor (Kütahya)          Turgutluspor (Manisa)          Utaş Uşakspor (Uşak)
         Isparta Davrazspor (Isparta)          Bucak Belediye Oğuzhanspor (Burdur)          Bartınspor (Bartın)          MKE Kırıkkalespor (Kırıkkale)
         Yeni Altındağ Belediyespor (Ankara)          1074 Çankırıspor (Çankırı)          Kırşehirspor (Kırşehir)          68 Yeni Aksarayspor (Aksaray)
         Karaman Belediyespor (Karaman)          Nevşehir Spor Gençlik (Nevşehir)          Sinopspor (Sinop)          Yeni Amasyaspor (Amasya)
         Karaköprü Belediyespor (Şanlıurfa)          Kilis Belediyespor (Kilis)          Osmaniyespor FK (Osmaniye)          Adıyaman 1954 Spor (Adıyaman)
         Türk Metal Kırıkkalespor (Kırıkkale)          Yozgatspor 1959 FK (Yozgat)
2.Tur
         Bayrampaşaspor (İstanbul)          Halide Edip Adıvar SK (İstanbul)          Anadolu Bağcılar SK (İstanbul)          Çatalcaspor (İstanbul)
         Sultanbeyli Belediyespor (İstanbul)          Büyükçekmece Tepecikspor (İstanbul)          Darıca Gençlerbirliği (Kocaeli)          Gölcükspor (Kocaeli)
         Düzcespor (Düzce)          Kocaelispor (Kocaeli)          Çanakkale Dardanel (Çanakkale)          Tekirdağspor (Tekirdağ)
         Orhangazispor (Bursa)          Karacabey Birlikspor (Bursa)          Yeşil Bursa SK (Bursa)          Tire 1922 SK (İzmir)
         Manisa Büyükşehir Bld.Spor (Manisa)          Bergama Belediyespor (İzmir)          Kızılcabölükspor (Denizli)              Kemerspor 2003 (Antalya)
         Aydınspor 1923 (Aydın)          Muğlaspor (Muğla)          Ankara Demirspor (Ankara)          Ankara Adliyespor (Ankara)
         Erbaaspor (Tokat)          Çorum Belediyespor (Çorum)          Kayseri Erciyesspor (Kayseri)          Kozan Belediyespor (Adana)
         Kırıkhanspor (Hatay)          Payasspor (Hatay)          Erzin Belediyespor (Hatay)          Tarsus İdman Yurdu (Mersin)
         Düzyurtspor (Trabzon)          Yomraspor (Trabzon)          Ofspor (Trabzon)          1461 Trabzon (Trabzon)
         Pazarspor (Rize)          Bayburt Grup İl Özel İdarespor (Bayburt)          24 Erzincanspor (Erzincan)          12 Bingölspor (Bingöl)
         Diyarbekirspor (Diyarbakır)          Elaziz Belediyespor (Elâzığ)          Van BB Spor (Van)              Batman Petrolspor (Batman)
         Cizrespor (Şırnak)
3.Tur
         Bursaspor (Bursa)          Göztepe (İzmir)          Demir Grup Sivasspor (Sivas)          Yeni Malatyaspor (Malatya)
         Kayserispor (Kayseri)          Çaykur Rizespor (Rize)          Giresunspor (Giresun)          Ümraniyespor (İstanbul)
         Adanaspor (Adana)          Elazığspor (Elâzığ)          Altınordu FK (İzmir)          Balıkesirspor (Balıkesir)
         İstanbulspor (İstanbul)          Samsunspor (Samsun)          Adana Demirspor (Adana)              Manisaspor (Manisa)
         BB Erzurumspor (Erzurum)          Gaziantepspor (Gaziantep)          Boluspor (Bolu)          Eskişehirspor (Eskişehir)
         Gazişehir Gaziantep (Gaziantep)          MKE Ankaragücü (Ankara)          Denizlispor (Denizli)          Altay (İzmir)
         Anadolu Selçukspor (Konya)          Bandırmaspor (Balıkesir)          Şanlıurfaspor (Şanlıurfa)          Gümüşhanespor (Gümüşhane)
         Fethiyespor (Muğla)          Nazilli Belediyespor (Aydın)          Kırklarelispor (Kırklareli)              Karşıyaka SK (İzmir)
         Sakaryaspor (Sakarya)          Bugsaşspor (Ankara)          Fatih Karagümrük (İzmir)          Hacettepe SK (Ankara)
         Kahramanmaraşspor (K.Maraş)          Pendikspor (İstanbul)          Silivrispor (İstanbul)          Niğde Belediyespor (Niğde)
         Zonguldak Kömürspor (Zonguldak)          Amed SK (Diyarbakır)          Menemen Belediyespor (İzmir)          Etimesgut Belediyespor (Ankara)
         Sivas Belediyespor (Sivas)          Hatayspor (Hatay)          Keçiörengücü (Ankara)          Bodrum Bld. Bodrumspor (Muğla)
         Afjet Afyonspor (Afyonkarahisar)          Tokatspor (Tokat)          Tuzlaspor (İstanbul)          Bucaspor (İzmir)
         Sarıyer (İstanbul)          Eyüpspor (İstanbul)          İnegölspor (Bursa)          Sancaktepe Belediyespor (İstanbul)
         Kastamonuspor 1966 (Kastamonu)              Kocaeli Birlik SK (Kocaeli)          Mersin İdman Yurdu (Mersin)
4.Tur
         Antalyaspor (Antalya)          Trabzonspor (Trabzon)          Akhisar Belediyespor (Manisa)          Gençlerbirliği (Ankara)
         Kasımpaşa (İstanbul)          Kardemir Karabükspor (Karabük)          Alanyaspor (Antalya)          Osmanlıspor (Ankara)
5.Tur
         Beşiktaş (İstanbul)          Fenerbahçe (İstanbul)          Galatasaray (İstanbul)          İstanbul Başakşehir (İstanbul)
         Konyaspor (Konya)

Birinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Kupası'nın birinci tur kuraları Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkez binasında 15 Ağustos 2017 tarihinde çekildi. Tek maç eleme usulünün geçerli olduğu statüde müsabakalar 22 Ağustos 2017 tarihinde oynandı.

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Iğdır Arasspor 1-1 (1-4 p) Kars 36 Spor
Artvin Hopaspor 3-1 Serhat Ardahanspor
Mardin 47 Spor 0-2 Siirt İl Özel İdare
Yüksekova Belediyespor 3-0 Tatvan Gençlerbirliği
Muşspor 3-1 Dersimspor
Ağrı 1970 Spor 2-0 62 Pertekspor
Arsinspor 2-2 (3-1 p) Yeni Orduspor
Modafenspor 0-1 Edirnespor
Ergene Velimeşe SK 3-2 (uz.) Erokspor
Altınova Belediyespor 4-1 Bozüyük Vitraspor
TKİ Tavşanlı Linyitspor 2-1 Kütahyaspor
Turgutluspor 3-2 Utaş Uşakspor
Isparta Davrazspor 1-1 (6-7 p) Bucak Belediye Oğuzhanspor
Bartınspor 2-1 Türk Metal Kırıkkalespor
MKE Kırıkkalespor 0-3 Yozgatspor 1959
Yeni Altındağ Belediyespor 3-2 (uz.) 1074 Çankırıspor
Kırşehirspor 0-1 (uz.) 68 Yeni Aksarayspor
Karaman Belediyespor 0-0 (3-4 p) Nevşehir Spor Gençlik
Sinopspor 4-2 Yeni Amasyaspor
Karaköprü Belediyespor 1-0 (uz.) Kilis Belediyespor
Osmaniyespor FK 2-0 Adıyaman 1954 Spor

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

İkinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Kupası'nın ikinci tur kuraları 23 Ağustos 2017 tarihinde çekildi. Tek maç eleme usulünün geçerli olduğu statüde müsabakalar 29-31 Ağustos 2017 tarihinde oynanmıştır.

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Bayrampaşaspor 1 - 0 (uz.) Halide Edip Adıvar SK
Anadolu Bağcılar SK 2 - 1 Çatalcaspor
Sultanbeyli Belediyespor 2 - 1 Büyükçekmece Tepecikspor
Darıca Gençlerbirliği 2 - 1 (uz.) Gölcükspor
Düzcespor 1 - 0 Kocaelispor
Edirnespor 3 - 0 Çanakkale Dardanel
Tekirdağspor 0 - 2 Ergene Velimeşe SK
Orhangazi Belediyespor 1 - 0 (uz.) Altınova Belediyespor
Karacabey Birlikspor 0 - 1 Yeşil Bursa SK
Tire 1922 SK 2 - 0 Turgutluspor
Manisa Büyükşehir Belediyespor 0 - 2 Bergama Belediyespor
TKİ Tavşanlı Linyitspor 0 - 2 Kızılcabölükspor
Bucak Belediye Oğuzhanspor 1 - 2 Kemerspor 2003
Muğlaspor 1 - 0 Aydınspor 1923
Yeni Altındağ Belediyespor 1 - 0 (uz.) Bartınspor
Ankara Demirspor 2 - 2 (3-1 p) Ankara Adliyespor
Sinopspor 1 - 1 (5-4 p) Erbaaspor
Yozgatspor 1959 0 - 2 Çorum Belediyespor
Kayseri Erciyesspor 0 - 4 Nevşehir Spor Gençlik
68 Yeni Aksarayspor 0 - 1 Kozan Belediyespor
Payasspor 1 - 0 Kırıkhanspor
Osmaniyespor FK 2 - 3 (uz.) Erzin Belediyespor
Tarsus İdman Yurdu 2 - 1 Karaköprü Belediyespor
Baysal İnşaat Düzyurtspor 4 - 3 Artvin Hopaspor
Ofspor 2 - 1 Yomraspor
1461 Trabzon 0 - 0 (4-5 p) Arsinspor
Bayburt Grup İl Özel İdarespor 1 - 2 Pazarspor
12 Bingölspor 1 - 1 (2-3 p) 24 Erzincanspor
Elaziz Belediyespor 2 - 5 Diyarbekirspor
Kars 36 Spor 1 - 0 Muşspor
Ağrı 1970 Spor 0 - 1 Van Büyükşehir Belediyespor
Siirt İl Özel İdaresi Spor 1 - 2 Batman Petrolspor
Cizrespor 1 - 0 Yüksekova Belediyespor

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Üçüncü tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Kupası'nın üçüncü tur kuraları 7 Eylül 2017 tarihinde çekildi. Tek maç eleme usulünün geçerli olduğu statüde müsabakalar 19-20-21 Eylül 2017 tarihlerinde oynanmıştır.

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Çaykur Rizespor 3 - 0 Nevşehir Spor Gençlik
Erzin Belediyespor 1 - 2 Fatih Karagümrük
Anadolu Bağcılar SK 0 - 1 Anadolu Selçukspor
Mersin İdman Yurdu 3 - 5 Orhangazi Belediyespor
Akın Çorap Giresunspor 3 - 1 Cizrespor
Kozan Belediyespor 1 - 3 Adanaspor
Payasspor 1 - 3 (uz.) Amed Sportif Faaliyetler
Gaziantepspor 0 - 3 Tire 1922 SK
Hatayspor 1 - 0 Ergene Velimeşespor
Muğlaspor 1 - 1 (2-3 p) Etimesgut Belediyespor
Kemerspor 2003 0 - 1 (uz.) Sivas Belediyespor
Denizlispor 1 - 0 Düzcespor
Samsunspor 3 - 3 (1-3 p) Ankara Demirspor
Kızılcabölükspor 2 - 1 Ümraniyespor
Bergama Belediyespor 0 - 2 Sarıyer SK
Hacettepe 1 - 2 Yeni Altındağ Belediyespor
Altınordu FK 1 - 0 Sultanbeyli Belediyespor
Bucaspor 2 - 0 Pendikspor
Baysal İnşaat Düzyurtspor 4 - 4 (3-4 p) Gümüşhanespor
Adana Demirspor 3 - 0 Bayrampaşaspor
Tokatspor 0 - 1 (uz.) Kahramanmaraşspor
Diyarbekirspor 0 - 1 İstanbulspor
Altay 0 - 0 (6-7 p) Büyükşehir Belediye Erzurumspor
Şanlıurfaspor 1 - 1 (4-2 p) Pazarspor
Eyüpspor 2 - 1 Sakaryaspor
Van Büyükşehir Belediyespor 0 - 1 Kayserispor
Sancaktepe Belediyespor 2 - 4 (uz.) Elazığspor
Balıkesirspor Baltok 1 - 1 (5-6 p) Kars 36 Spor
Bandırmaspor 0 - 1 Çorum Belediyespor
Fethiyespor 2 - 0 Nazilli Belediyespor
Anagold 24 Erzincanspor 4 - 2 (uz.) Eskişehirspor
Keçiörengücü 3 - 1 Silivrispor
Menemen Belediyespor 4 - 2 Darıca Gençlerbirliği
SBS İnşaat Kırklarelispor 1 - 3 Niğde Belediyespor
Tuzlaspor 1 - 0 Zonguldak Kömürspor
Kastamonuspor 1966 1 - 3 Ofspor
Bursaspor 4 - 0 Tarsus İdman Yurdu
İnegölspor 0 - 2 Evkur Yeni Malatyaspor
Batman Petrolspor 3 - 1 Göztepe
Kocaeli Birlik SK 2 - 2 (3-4 p) Edirnespor
Demir Grup Sivasspor 3 - 0 Bugsaşspor
Afjet Afyonspor 2 - 0 MKE Ankaragücü
Yeşil Bursa SK 3 - 1 Karşıyaka SK
Manisaspor 4 - 1 Arsinspor
Boluspor 3 - 0 Sinopspor
Bodrum Belediyesi Bodrumspor 2 - 3 (uz.) Gazişehir Gaziantep FK

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dördüncü tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Kupası'nın dördüncü tur kuraları 28 Eylül 2017 tarihinde çekildi. Tek maç eleme usulünün geçerli olduğu statüde müsabakalar 24-25-26 Ekim 2017 tarihlerinde oynanacaktır.

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Manisaspor 1 - 0 Hatayspor
Gençlerbirliği 3 - 0 Tuzlaspor
Fethiyespor 1 - 2 Adanaspor
Anadolu Selçukspor 0 - 1 Boluspor
Kardemir Karabükspor 3 - 1 Keçiörengücü
Alanyaspor 2 - 0 Edirnespor
Bucaspor 2 - 1 Amed
Etimesgut Belediyespor 0 - 1 Antalyaspor
Kasımpaşa 5 - 1 Niğde Belediyespor
Sivasspor 3 - 1 Kızılcabölükspor
Sarıyer SK 2 - 2 (1-3 p) Adana Demirspor
Çorum Belediyespor 0 - 6 Trabzonspor
Osmanlıspor 5 - 0 Karagümrük
Altınordu 0 - 1 Kars 36 Spor
Eyüpspor 4 - 2 (uz.) Gümüşhanespor
Ofspor 1 - 3 Yeni Malatyaspor
Akhisar Belediyespor 6 - 0 24 Erzincanspor
BB Erzurumspor 2 - 0 Tire 1922 SK
Batman Petrolspor 2 - 1 (uz.) Denizlispor
Yeşil Bursa SK 1 - 2 Kayserispor
Gazişehir Gaziantep 1 - 2 Ankara Demirspor
İstanbulspor 4 - 3 (uz.) Afjet Afyonspor
Yeni Altındağ Belediyespor 0 - 0 (2-4 p) Bursaspor
Orhangazi Belediyespor 0 - 0 (3-0 p) Şanlıurfaspor
Giresunspor 2 - 1 Menemen Belediyespor
Elazığspor 0 - 1 Sivas Belediyespor
Kahramanmaraşspor 1 - 0 Çaykur Rizespor

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Beşinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Kupası'nın beşinci tur kuraları 2 Kasım 2017 tarihinde çekilmiştir. Kura çekiminde seri başı sistemi uygulandı. Seribaşı takımlar belirlenirken takımların öncelikle 2017-2018 sezonunda yer aldıkları ligler, ardından 2016-2017 sezonunda bulundukları ligler ve sezon sonu sıralamaları ile gerekirse topladıkları puanlar baz alındı. Çift maçlı eliminasyon sisteminin geçerli olduğu statüde müsabakalar 28-30 Kasım 2017 ve 12-14 Aralık 2017 tarihlerinde oynanmıştır.

Takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşı takımlar
Sıra Takım 2017-18 2016-17 Derece
1 Beşiktaş Süper Lig Süper Lig 1
2 İst. Başakşehir Süper Lig Süper Lig 2
3 Fenerbahçe Süper Lig Süper Lig 3
4 Galatasaray Süper Lig Süper Lig 4
5 Antalyaspor Süper Lig Süper Lig 5
6 Trabzonspor Süper Lig Süper Lig 6
7 Akhisar Belediyespor Süper Lig Süper Lig 7
8 Gençlerbirliği Süper Lig Süper Lig 8
9 Konyaspor Süper Lig Süper Lig 9
10 Kasımpaşa Süper Lig Süper Lig 10
11 Kardemir Karabükspor Süper Lig Süper Lig 11
12 Alanyaspor Süper Lig Süper Lig 12
13 Osmanlıspor Süper Lig Süper Lig 13
14 Bursaspor Süper Lig Süper Lig 14
15 Kayserispor Süper Lig Süper Lig 15
16 Sivasspor Süper Lig 1. Lig 1
Seribaşı olmayan takımlar
Sıra Takım 2017-18 2016-17 Derece
17 Yeni Malatyaspor Süper Lig 1. Lig 2
18 Adanaspor 1. Lig Süper Lig 18
19 Boluspor 1. Lig 1. Lig 4
20 Giresunspor 1. Lig 1. Lig 6
21 Manisaspor 1. Lig 1. Lig 12
22 Adana Demirspor 1. Lig 1. Lig 14
23 İstanbulspor 2. Lig 2. Lig 1
24 Büyükşehir Belediye Erzurumspor 2. Lig 2. Lig 3
25 Sivas Belediyespor 2. Lig 2. Lig 5
26 Eyüpspor 2. Lig 2. Lig 10
27 Bucaspor 2. Lig 2. Lig 13
28 Kahramanmaraşspor 2. Lig 2. Lig 14
29 Ankara Demirspor 3. Lig 3. Lig 3
30 Orhangazi Belediyespor 3. Lig 3. Lig 11
31 Batman Petrolspor 3. Lig 3. Lig 12
32 Kars 36 Spor BAL - -

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Osmanlıspor 4 - 1 Yeni Malatyaspor 3-1 1-1
Giresunspor 6 - 4 Alanyaspor 4-2 2-2
Fenerbahçe 10 - 1 Adana Demirspor 6-0 4-1
Ankara Demirspor 1 - 4 Akhisar Belediyespor 0-3 1-1
Galatasaray 6 - 3 Sivas Belediyespor 5-1 1-2
Kahramanmaraşspor 1 - 4 İstanbul Başakşehir 1-3 0-1
Sivasspor 2 - 2 (d) Bucaspor 2-1 0-1
Kars 36 Spor 2 - 4 Gençlerbirliği 1-2 1-2
Beşiktaş 10 - 1 Manisaspor 9-0 1-1
BB Erzurumspor 1 - 9 Trabzonspor 0-4 1-5
Kayserispor 5 - 2 Eyüpspor 3-2 2-0
Orhangazi Belediyespor 3 - 5 Antalyaspor 0-3 3-2
Kardemir Karabükspor 2 - 2 (d) İstanbulspor 2-1 0-1
Batman Petrolspor 0 - 5 Konyaspor 0-3 0-2
Kasımpaşa 2 - 7 Boluspor 1-3 1-4
Adanaspor 0 - 4 Bursaspor 0-2 0-2

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Rövanş Maçları[değiştir | kaynağı değiştir]

Son 16[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye Kupası'nın son 16 turu kuraları 15 Aralık 2017 tarihinde çekilmiştir.[4] Kura çekiminde seri başı sistemi uygulanır. Seribaşı takımlar belirlenirken takımların öncelikle 2017-2018 sezonunda yer aldıkları ligler, ardından 2016-2017 sezonunda bulundukları ligler ve sezon sonu sıralamaları ile gerekirse topladıkları puanlar baz alınır. Çift maçlı eliminasyon sisteminin geçerli olduğu statüde müsabakalar 26-28 Aralık 2017 ve 16-18 Ocak 2018 tarihlerinde oynanmıştır.

Takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşı takımlar
1 Beşiktaş
2 İst. Başakşehir
3 Fenerbahçe
4 Galatasaray
5 Antalyaspor
6 Trabzonspor
7 Akhisar Belediyespor
8 Gençlerbirliği
Seribaşı olmayan takımlar
9 Konyaspor
10 Osmanlıspor
11 Bursaspor
12 Kayserispor
13 Boluspor
14 Giresunspor
15 İstanbulspor
16 Bucaspor

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Gençlerbirliği (d) 2 - 2 Bursaspor 1-0 1-2
Konyaspor 2 - 1 Trabzonspor 1-0 1-1
Fenerbahçe 3 - 0 İstanbulspor 2-0 1-0
Boluspor 2 - 2 (d) Akhisar Belediyespor 2-1 0-1
Giresunspor 4 - 3 İstanbul Başakşehir 3-1 1-2
Beşiktaş 5 - 3 Osmanlıspor 4-1 1-2
Galatasaray 6 - 0 Bucaspor 3-0 3-0
Kayserispor 5 - 1 Antalyaspor 3-1 2-0

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Rövanş Maçları[değiştir | kaynağı değiştir]